Annexe:Conjugaison en bulgare/бълникам

Définition, traduction, prononciation, anagramme et synonyme sur le dictionnaire libre Wiktionnaire.
Aller à : navigation, rechercher
бълникам
Formes impersonnelles
singulier pluriel
masculin féminin neutre
participe passé actif (forme simple) бълникал бълникала бълникало бълникали
participe passé actif (forme articulée) longue : бълникалият, courte : бълникалия бълникалата бълникалото бълникалите
participe imparfait бълникал бълникала бълникало бълникали
participe passé passif (forme simple) бълникан бълникана бълникано бълникани
participe passé passif (forme articulée) longue : бълниканият, courte : бълникания бълниканата бълниканото бълниканите
participe présent (forme simple) бълникащ бълникаща бълникащо бълникащи
participe présent (forme articulée) longue : бълникащият, courte : бълникащия бълникащата бълникащото бълникащите
substantif verbal (forme simple) - -
substantif verbal (forme articulée) - -
gérondif бълникайки
Formes personnelles
singulier pluriel
1re 2e 3e 1re 2e 3e
indicatif présent бълникам бълникаш бълника бълникаме бълникате бълникат
aoriste бълниках бълника бълника бълникахме бълникахте бълникаха
imparfait бълниках бълникаше бълникаше бълникахме бълникахте бълникаха
futur ще бълникам ще бълникаш ще бълника ще бълникаме ще бълникате ще бълникат
parfait бълникал съм бълникал си бълникал е бълникали сме бълникали сте бълникали са
plus-que-parfait бях бълникал беше бълникал беше бълникал бяхме бълникали бяхте бълникали бяха бълникали
futur antérieur ще съм бълникал ще си бълникал ще е бълникал ще сме бълникали ще сте бълникали ще са бълникали
futur du passé щях да съм бълникам щеше да си бълникаш щеше да е бълника щяхме да сме бълникаме щяхте да сте бълникате щяха да са бълникат
futur antérieur passé щях да съм бълникал щеше да си бълникал щеше да е бълникал щяхме да сме бълникали щяхте да сте бълникали щяха да са бълникали
forme passive réfléchie бълникам се бълникаш се бълника се бълникаме се бълникате се бълникат се
conditionnel 1re 2e 2e 1re 2e 3e
бих бълникал би бълникал би бълникал бихме бълникали бихте бълникали биха бълникали
impératif - бълникай - - бълникайте -
narration indirecte présent бълникал съм бълникал си бълникал бълникали сме бълникали сте бълникали
aoriste бълникал съм бълникал си бълникал бълникали сме бълникали сте бълникали
imparfait бълникал съм бълникал си бълникал бълникали сме бълникали сте бълникали
futur щял съм да бълникам щял си да бълникаш щял да бълника щели сме да бълникаме щели сте да бълникате щели да бълникат
parfait бил съм бълникал бил си бълникал бил бълникал били сме бълникали били сте бълникали били бълникали
plus-que-parfait бил съм бълникал бил си бълникал бил бълникал били сме бълникали били сте бълникали били бълникали
futur antérieur щял съм да съм бълникал щял си да си бълникал щял да е бълникал щели сме да сме бълникали щели сте да сте бълникали щели да са бълникали
futur du passé щял съм да бълникам щял си да бълникаш щял да бълника щели сме да бълникаме щели сте да бълникате щели да бълникат
futur antérieur passé щял съм да съм бълникал щял си да си бълникал щял да е бълникал щели сме да сме бълникали щели сте да сте бълникали щели да са бълникали
forme passive бълникан съм бълникан си masculin : бълникан е, féminin : бълникана е, neutre : бълникано е бълникани сме бълникани сте бълникани са