Annexe:Conjugaison en bulgare/амнистирам

Définition, traduction, prononciation, anagramme et synonyme sur le dictionnaire libre Wiktionnaire.
Sauter à la navigation Sauter à la recherche
амнистирам
Formes impersonnelles
singulier pluriel
masculin féminin neutre
participe passé actif (forme simple) амнистирал амнистирала амнистирало амнистирали
participe passé actif (forme articulée) longue : амнистиралият, courte : амнистиралия амнистиралата амнистиралото амнистиралите
participe imparfait амнистирал амнистирала амнистирало амнистирали
participe passé passif (forme simple) амнистиран амнистирана амнистирано амнистирани
participe passé passif (forme articulée) longue : амнистираният, courte : амнистирания амнистираната амнистираното амнистираните
participe présent (forme simple) амнистиращ амнистираща амнистиращо амнистиращи
participe présent (forme articulée) longue : амнистиращият, courte : амнистиращия амнистиращата амнистиращото амнистиращите
substantif verbal (forme simple) - -
substantif verbal (forme articulée) - -
gérondif амнистирайки
Formes personnelles
singulier pluriel
1re 2e 3e 1re 2e 3e
indicatif présent амнистирам амнистираш амнистира амнистираме амнистирате амнистират
aoriste амнистирах амнистира амнистира амнистирахме амнистирахте амнистираха
imparfait амнистирах амнистираше амнистираше амнистирахме амнистирахте амнистираха
futur ще амнистирам ще амнистираш ще амнистира ще амнистираме ще амнистирате ще амнистират
parfait амнистирал съм амнистирал си амнистирал е амнистирали сме амнистирали сте амнистирали са
plus-que-parfait бях амнистирал беше амнистирал беше амнистирал бяхме амнистирали бяхте амнистирали бяха амнистирали
futur antérieur ще съм амнистирал ще си амнистирал ще е амнистирал ще сме амнистирали ще сте амнистирали ще са амнистирали
futur du passé щях да съм амнистирам щеше да си амнистираш щеше да е амнистира щяхме да сме амнистираме щяхте да сте амнистирате щяха да са амнистират
futur antérieur passé щях да съм амнистирал щеше да си амнистирал щеше да е амнистирал щяхме да сме амнистирали щяхте да сте амнистирали щяха да са амнистирали
forme passive réfléchie амнистирам се амнистираш се амнистира се амнистираме се амнистирате се амнистират се
conditionnel 1re 2e 2e 1re 2e 3e
бих амнистирал би амнистирал би амнистирал бихме амнистирали бихте амнистирали биха амнистирали
impératif - амнистирай - - амнистирайте -
narration indirecte présent амнистирал съм амнистирал си амнистирал амнистирали сме амнистирали сте амнистирали
aoriste амнистирал съм амнистирал си амнистирал амнистирали сме амнистирали сте амнистирали
imparfait амнистирал съм амнистирал си амнистирал амнистирали сме амнистирали сте амнистирали
futur щял съм да амнистирам щял си да амнистираш щял да амнистира щели сме да амнистираме щели сте да амнистирате щели да амнистират
parfait бил съм амнистирал бил си амнистирал бил амнистирал били сме амнистирали били сте амнистирали били амнистирали
plus-que-parfait бил съм амнистирал бил си амнистирал бил амнистирал били сме амнистирали били сте амнистирали били амнистирали
futur antérieur щял съм да съм амнистирал щял си да си амнистирал щял да е амнистирал щели сме да сме амнистирали щели сте да сте амнистирали щели да са амнистирали
futur du passé щял съм да амнистирам щял си да амнистираш щял да амнистира щели сме да амнистираме щели сте да амнистирате щели да амнистират
futur antérieur passé щял съм да съм амнистирал щял си да си амнистирал щял да е амнистирал щели сме да сме амнистирали щели сте да сте амнистирали щели да са амнистирали
forme passive амнистиран съм амнистиран си masculin : амнистиран е, féminin : амнистирана е, neutre : амнистирано е амнистирани сме амнистирани сте амнистирани са