Annexe:Conjugaison en bulgare/галванизирам

Définition, traduction, prononciation, anagramme et synonyme sur le dictionnaire libre Wiktionnaire.
Sauter à la navigation Sauter à la recherche
галванизирам
Formes impersonnelles
singulier pluriel
masculin féminin neutre
participe passé actif (forme simple) галванизирал галванизирала галванизирало галванизирали
participe passé actif (forme articulée) longue : галванизиралият, courte : галванизиралия галванизиралата галванизиралото галванизиралите
participe imparfait галванизирал галванизирала галванизирало галванизирали
participe passé passif (forme simple) галванизиран галванизирана галванизирано галванизирани
participe passé passif (forme articulée) longue : галванизираният, courte : галванизирания галванизираната галванизираното галванизираните
participe présent (forme simple) галванизиращ галванизираща галванизиращо галванизиращи
participe présent (forme articulée) longue : галванизиращият, courte : галванизиращия галванизиращата галванизиращото галванизиращите
substantif verbal (forme simple) - -
substantif verbal (forme articulée) - -
gérondif галванизирайки
Formes personnelles
singulier pluriel
1re 2e 3e 1re 2e 3e
indicatif présent галванизирам галванизираш галванизира галванизираме галванизирате галванизират
aoriste галванизирах галванизира галванизира галванизирахме галванизирахте галванизираха
imparfait галванизирах галванизираше галванизираше галванизирахме галванизирахте галванизираха
futur ще галванизирам ще галванизираш ще галванизира ще галванизираме ще галванизирате ще галванизират
parfait галванизирал съм галванизирал си галванизирал е галванизирали сме галванизирали сте галванизирали са
plus-que-parfait бях галванизирал беше галванизирал беше галванизирал бяхме галванизирали бяхте галванизирали бяха галванизирали
futur antérieur ще съм галванизирал ще си галванизирал ще е галванизирал ще сме галванизирали ще сте галванизирали ще са галванизирали
futur du passé щях да съм галванизирам щеше да си галванизираш щеше да е галванизира щяхме да сме галванизираме щяхте да сте галванизирате щяха да са галванизират
futur antérieur passé щях да съм галванизирал щеше да си галванизирал щеше да е галванизирал щяхме да сме галванизирали щяхте да сте галванизирали щяха да са галванизирали
forme passive réfléchie галванизирам се галванизираш се галванизира се галванизираме се галванизирате се галванизират се
conditionnel 1re 2e 2e 1re 2e 3e
бих галванизирал би галванизирал би галванизирал бихме галванизирали бихте галванизирали биха галванизирали
impératif - галванизирай - - галванизирайте -
narration indirecte présent галванизирал съм галванизирал си галванизирал галванизирали сме галванизирали сте галванизирали
aoriste галванизирал съм галванизирал си галванизирал галванизирали сме галванизирали сте галванизирали
imparfait галванизирал съм галванизирал си галванизирал галванизирали сме галванизирали сте галванизирали
futur щял съм да галванизирам щял си да галванизираш щял да галванизира щели сме да галванизираме щели сте да галванизирате щели да галванизират
parfait бил съм галванизирал бил си галванизирал бил галванизирал били сме галванизирали били сте галванизирали били галванизирали
plus-que-parfait бил съм галванизирал бил си галванизирал бил галванизирал били сме галванизирали били сте галванизирали били галванизирали
futur antérieur щял съм да съм галванизирал щял си да си галванизирал щял да е галванизирал щели сме да сме галванизирали щели сте да сте галванизирали щели да са галванизирали
futur du passé щял съм да галванизирам щял си да галванизираш щял да галванизира щели сме да галванизираме щели сте да галванизирате щели да галванизират
futur antérieur passé щял съм да съм галванизирал щял си да си галванизирал щял да е галванизирал щели сме да сме галванизирали щели сте да сте галванизирали щели да са галванизирали
forme passive галванизиран съм галванизиран си masculin : галванизиран е, féminin : галванизирана е, neutre : галванизирано е галванизирани сме галванизирани сте галванизирани са