Annexe:Conjugaison en bulgare/грейвам

Définition, traduction, prononciation, anagramme et synonyme sur le dictionnaire libre Wiktionnaire.
грейвам
Formes impersonnelles
singulier pluriel
masculin féminin neutre
participe passé actif (forme simple) грейвал грейвала грейвало грейвали
participe passé actif (forme articulée) longue : грейвалият, courte : грейвалия грейвалата грейвалото грейвалите
participe imparfait грейвал грейвала грейвало грейвали
participe passé passif (forme simple) грейван грейвана грейвано грейвани
participe passé passif (forme articulée) longue : грейваният, courte : грейвания грейваната грейваното грейваните
participe présent (forme simple) грейващ грейваща грейващо грейващи
participe présent (forme articulée) longue : грейващият, courte : грейващия грейващата грейващото грейващите
substantif verbal (forme simple) - -
substantif verbal (forme articulée) - -
gérondif грейвайки
Formes personnelles
singulier pluriel
1re 2e 3e 1re 2e 3e
indicatif présent грейвам грейваш грейва грейваме грейвате грейват
aoriste грейвах грейва грейва грейвахме грейвахте грейваха
imparfait грейвах грейваше грейваше грейвахме грейвахте грейваха
futur ще грейвам ще грейваш ще грейва ще грейваме ще грейвате ще грейват
parfait грейвал съм грейвал си грейвал е грейвали сме грейвали сте грейвали са
plus-que-parfait бях грейвал беше грейвал беше грейвал бяхме грейвали бяхте грейвали бяха грейвали
futur antérieur ще съм грейвал ще си грейвал ще е грейвал ще сме грейвали ще сте грейвали ще са грейвали
futur du passé щях да съм грейвам щеше да си грейваш щеше да е грейва щяхме да сме грейваме щяхте да сте грейвате щяха да са грейват
futur antérieur passé щях да съм грейвал щеше да си грейвал щеше да е грейвал щяхме да сме грейвали щяхте да сте грейвали щяха да са грейвали
forme passive réfléchie грейвам се грейваш се грейва се грейваме се грейвате се грейват се
conditionnel 1re 2e 2e 1re 2e 3e
бих грейвал би грейвал би грейвал бихме грейвали бихте грейвали биха грейвали
impératif - грейвай - - грейвайте -
narration indirecte présent грейвал съм грейвал си грейвал грейвали сме грейвали сте грейвали
aoriste грейвал съм грейвал си грейвал грейвали сме грейвали сте грейвали
imparfait грейвал съм грейвал си грейвал грейвали сме грейвали сте грейвали
futur щял съм да грейвам щял си да грейваш щял да грейва щели сме да грейваме щели сте да грейвате щели да грейват
parfait бил съм грейвал бил си грейвал бил грейвал били сме грейвали били сте грейвали били грейвали
plus-que-parfait бил съм грейвал бил си грейвал бил грейвал били сме грейвали били сте грейвали били грейвали
futur antérieur щял съм да съм грейвал щял си да си грейвал щял да е грейвал щели сме да сме грейвали щели сте да сте грейвали щели да са грейвали
futur du passé щял съм да грейвам щял си да грейваш щял да грейва щели сме да грейваме щели сте да грейвате щели да грейват
futur antérieur passé щял съм да съм грейвал щял си да си грейвал щял да е грейвал щели сме да сме грейвали щели сте да сте грейвали щели да са грейвали
forme passive грейван съм грейван си masculin : грейван е, féminin : грейвана е, neutre : грейвано е грейвани сме грейвани сте грейвани са