Annexe:Conjugaison en bulgare/изключвам

Définition, traduction, prononciation, anagramme et synonyme sur le dictionnaire libre Wiktionnaire.
изключвам
Formes impersonnelles
singulier pluriel
masculin féminin neutre
participe passé actif (forme simple) изключвал изключвала изключвало изключвали
participe passé actif (forme articulée) longue : изключвалият, courte : изключвалия изключвалата изключвалото изключвалите
participe imparfait изключвал изключвала изключвало изключвали
participe passé passif (forme simple) изключван изключвана изключвано изключвани
participe passé passif (forme articulée) longue : изключваният, courte : изключвания изключваната изключваното изключваните
participe présent (forme simple) изключващ изключваща изключващо изключващи
participe présent (forme articulée) longue : изключващият, courte : изключващия изключващата изключващото изключващите
substantif verbal (forme simple) - -
substantif verbal (forme articulée) - -
gérondif изключвайки
Formes personnelles
singulier pluriel
1re 2e 3e 1re 2e 3e
indicatif présent изключвам изключваш изключва изключваме изключвате изключват
aoriste изключвах изключва изключва изключвахме изключвахте изключваха
imparfait изключвах изключваше изключваше изключвахме изключвахте изключваха
futur ще изключвам ще изключваш ще изключва ще изключваме ще изключвате ще изключват
parfait изключвал съм изключвал си изключвал е изключвали сме изключвали сте изключвали са
plus-que-parfait бях изключвал беше изключвал беше изключвал бяхме изключвали бяхте изключвали бяха изключвали
futur antérieur ще съм изключвал ще си изключвал ще е изключвал ще сме изключвали ще сте изключвали ще са изключвали
futur du passé щях да съм изключвам щеше да си изключваш щеше да е изключва щяхме да сме изключваме щяхте да сте изключвате щяха да са изключват
futur antérieur passé щях да съм изключвал щеше да си изключвал щеше да е изключвал щяхме да сме изключвали щяхте да сте изключвали щяха да са изключвали
forme passive réfléchie изключвам се изключваш се изключва се изключваме се изключвате се изключват се
conditionnel 1re 2e 2e 1re 2e 3e
бих изключвал би изключвал би изключвал бихме изключвали бихте изключвали биха изключвали
impératif - изключвай - - изключвайте -
narration indirecte présent изключвал съм изключвал си изключвал изключвали сме изключвали сте изключвали
aoriste изключвал съм изключвал си изключвал изключвали сме изключвали сте изключвали
imparfait изключвал съм изключвал си изключвал изключвали сме изключвали сте изключвали
futur щял съм да изключвам щял си да изключваш щял да изключва щели сме да изключваме щели сте да изключвате щели да изключват
parfait бил съм изключвал бил си изключвал бил изключвал били сме изключвали били сте изключвали били изключвали
plus-que-parfait бил съм изключвал бил си изключвал бил изключвал били сме изключвали били сте изключвали били изключвали
futur antérieur щял съм да съм изключвал щял си да си изключвал щял да е изключвал щели сме да сме изключвали щели сте да сте изключвали щели да са изключвали
futur du passé щял съм да изключвам щял си да изключваш щял да изключва щели сме да изключваме щели сте да изключвате щели да изключват
futur antérieur passé щял съм да съм изключвал щял си да си изключвал щял да е изключвал щели сме да сме изключвали щели сте да сте изключвали щели да са изключвали
forme passive изключван съм изключван си masculin : изключван е, féminin : изключвана е, neutre : изключвано е изключвани сме изключвани сте изключвани са