Annexe:Conjugaison en bulgare/изопвам

Définition, traduction, prononciation, anagramme et synonyme sur le dictionnaire libre Wiktionnaire.
Sauter à la navigation Sauter à la recherche
изопвам
Formes impersonnelles
singulier pluriel
masculin féminin neutre
participe passé actif (forme simple) изопвал изопвала изопвало изопвали
participe passé actif (forme articulée) longue : изопвалият, courte : изопвалия изопвалата изопвалото изопвалите
participe imparfait изопвал изопвала изопвало изопвали
participe passé passif (forme simple) изопван изопвана изопвано изопвани
participe passé passif (forme articulée) longue : изопваният, courte : изопвания изопваната изопваното изопваните
participe présent (forme simple) изопващ изопваща изопващо изопващи
participe présent (forme articulée) longue : изопващият, courte : изопващия изопващата изопващото изопващите
substantif verbal (forme simple) - -
substantif verbal (forme articulée) - -
gérondif изопвайки
Formes personnelles
singulier pluriel
1re 2e 3e 1re 2e 3e
indicatif présent изопвам изопваш изопва изопваме изопвате изопват
aoriste изопвах изопва изопва изопвахме изопвахте изопваха
imparfait изопвах изопваше изопваше изопвахме изопвахте изопваха
futur ще изопвам ще изопваш ще изопва ще изопваме ще изопвате ще изопват
parfait изопвал съм изопвал си изопвал е изопвали сме изопвали сте изопвали са
plus-que-parfait бях изопвал беше изопвал беше изопвал бяхме изопвали бяхте изопвали бяха изопвали
futur antérieur ще съм изопвал ще си изопвал ще е изопвал ще сме изопвали ще сте изопвали ще са изопвали
futur du passé щях да съм изопвам щеше да си изопваш щеше да е изопва щяхме да сме изопваме щяхте да сте изопвате щяха да са изопват
futur antérieur passé щях да съм изопвал щеше да си изопвал щеше да е изопвал щяхме да сме изопвали щяхте да сте изопвали щяха да са изопвали
forme passive réfléchie изопвам се изопваш се изопва се изопваме се изопвате се изопват се
conditionnel 1re 2e 2e 1re 2e 3e
бих изопвал би изопвал би изопвал бихме изопвали бихте изопвали биха изопвали
impératif - изопвай - - изопвайте -
narration indirecte présent изопвал съм изопвал си изопвал изопвали сме изопвали сте изопвали
aoriste изопвал съм изопвал си изопвал изопвали сме изопвали сте изопвали
imparfait изопвал съм изопвал си изопвал изопвали сме изопвали сте изопвали
futur щял съм да изопвам щял си да изопваш щял да изопва щели сме да изопваме щели сте да изопвате щели да изопват
parfait бил съм изопвал бил си изопвал бил изопвал били сме изопвали били сте изопвали били изопвали
plus-que-parfait бил съм изопвал бил си изопвал бил изопвал били сме изопвали били сте изопвали били изопвали
futur antérieur щял съм да съм изопвал щял си да си изопвал щял да е изопвал щели сме да сме изопвали щели сте да сте изопвали щели да са изопвали
futur du passé щял съм да изопвам щял си да изопваш щял да изопва щели сме да изопваме щели сте да изопвате щели да изопват
futur antérieur passé щял съм да съм изопвал щял си да си изопвал щял да е изопвал щели сме да сме изопвали щели сте да сте изопвали щели да са изопвали
forme passive изопван съм изопван си masculin : изопван е, féminin : изопвана е, neutre : изопвано е изопвани сме изопвани сте изопвани са