Annexe:Conjugaison en bulgare/изхвърчавам

Définition, traduction, prononciation, anagramme et synonyme sur le dictionnaire libre Wiktionnaire.
изхвърчавам
Formes impersonnelles
singulier pluriel
masculin féminin neutre
participe passé actif (forme simple) изхвърчавал изхвърчавала изхвърчавало изхвърчавали
participe passé actif (forme articulée) longue : изхвърчавалият, courte : изхвърчавалия изхвърчавалата изхвърчавалото изхвърчавалите
participe imparfait изхвърчавал изхвърчавала изхвърчавало изхвърчавали
participe passé passif (forme simple) изхвърчаван изхвърчавана изхвърчавано изхвърчавани
participe passé passif (forme articulée) longue : изхвърчаваният, courte : изхвърчавания изхвърчаваната изхвърчаваното изхвърчаваните
participe présent (forme simple) изхвърчаващ изхвърчаваща изхвърчаващо изхвърчаващи
participe présent (forme articulée) longue : изхвърчаващият, courte : изхвърчаващия изхвърчаващата изхвърчаващото изхвърчаващите
substantif verbal (forme simple) - -
substantif verbal (forme articulée) - -
gérondif изхвърчавайки
Formes personnelles
singulier pluriel
1re 2e 3e 1re 2e 3e
indicatif présent изхвърчавам изхвърчаваш изхвърчава изхвърчаваме изхвърчавате изхвърчават
aoriste изхвърчавах изхвърчава изхвърчава изхвърчавахме изхвърчавахте изхвърчаваха
imparfait изхвърчавах изхвърчаваше изхвърчаваше изхвърчавахме изхвърчавахте изхвърчаваха
futur ще изхвърчавам ще изхвърчаваш ще изхвърчава ще изхвърчаваме ще изхвърчавате ще изхвърчават
parfait изхвърчавал съм изхвърчавал си изхвърчавал е изхвърчавали сме изхвърчавали сте изхвърчавали са
plus-que-parfait бях изхвърчавал беше изхвърчавал беше изхвърчавал бяхме изхвърчавали бяхте изхвърчавали бяха изхвърчавали
futur antérieur ще съм изхвърчавал ще си изхвърчавал ще е изхвърчавал ще сме изхвърчавали ще сте изхвърчавали ще са изхвърчавали
futur du passé щях да съм изхвърчавам щеше да си изхвърчаваш щеше да е изхвърчава щяхме да сме изхвърчаваме щяхте да сте изхвърчавате щяха да са изхвърчават
futur antérieur passé щях да съм изхвърчавал щеше да си изхвърчавал щеше да е изхвърчавал щяхме да сме изхвърчавали щяхте да сте изхвърчавали щяха да са изхвърчавали
forme passive réfléchie изхвърчавам се изхвърчаваш се изхвърчава се изхвърчаваме се изхвърчавате се изхвърчават се
conditionnel 1re 2e 2e 1re 2e 3e
бих изхвърчавал би изхвърчавал би изхвърчавал бихме изхвърчавали бихте изхвърчавали биха изхвърчавали
impératif - изхвърчавай - - изхвърчавайте -
narration indirecte présent изхвърчавал съм изхвърчавал си изхвърчавал изхвърчавали сме изхвърчавали сте изхвърчавали
aoriste изхвърчавал съм изхвърчавал си изхвърчавал изхвърчавали сме изхвърчавали сте изхвърчавали
imparfait изхвърчавал съм изхвърчавал си изхвърчавал изхвърчавали сме изхвърчавали сте изхвърчавали
futur щял съм да изхвърчавам щял си да изхвърчаваш щял да изхвърчава щели сме да изхвърчаваме щели сте да изхвърчавате щели да изхвърчават
parfait бил съм изхвърчавал бил си изхвърчавал бил изхвърчавал били сме изхвърчавали били сте изхвърчавали били изхвърчавали
plus-que-parfait бил съм изхвърчавал бил си изхвърчавал бил изхвърчавал били сме изхвърчавали били сте изхвърчавали били изхвърчавали
futur antérieur щял съм да съм изхвърчавал щял си да си изхвърчавал щял да е изхвърчавал щели сме да сме изхвърчавали щели сте да сте изхвърчавали щели да са изхвърчавали
futur du passé щял съм да изхвърчавам щял си да изхвърчаваш щял да изхвърчава щели сме да изхвърчаваме щели сте да изхвърчавате щели да изхвърчават
futur antérieur passé щял съм да съм изхвърчавал щял си да си изхвърчавал щял да е изхвърчавал щели сме да сме изхвърчавали щели сте да сте изхвърчавали щели да са изхвърчавали
forme passive изхвърчаван съм изхвърчаван си masculin : изхвърчаван е, féminin : изхвърчавана е, neutre : изхвърчавано е изхвърчавани сме изхвърчавани сте изхвърчавани са