Conjugaison:bulgare/гаврътвам

Définition, traduction, prononciation, anagramme et synonyme sur le dictionnaire libre Wiktionnaire.
гаврътвам
Formes impersonnelles
singulier pluriel
masculin féminin neutre
participe passé actif (forme simple) гаврътвал гаврътвала гаврътвало гаврътвали
participe passé actif (forme articulée) longue : гаврътвалият, courte : гаврътвалия гаврътвалата гаврътвалото гаврътвалите
participe imparfait гаврътвал гаврътвала гаврътвало гаврътвали
participe passé passif (forme simple) гаврътван гаврътвана гаврътвано гаврътвани
participe passé passif (forme articulée) longue : гаврътваният, courte : гаврътвания гаврътваната гаврътваното гаврътваните
participe présent (forme simple) гаврътващ гаврътваща гаврътващо гаврътващи
participe présent (forme articulée) longue : гаврътващият, courte : гаврътващия гаврътващата гаврътващото гаврътващите
substantif verbal (forme simple) - -
substantif verbal (forme articulée) - -
gérondif гаврътвайки
Formes personnelles
singulier pluriel
1re 2e 3e 1re 2e 3e
indicatif présent гаврътвам гаврътваш гаврътва гаврътваме гаврътвате гаврътват
aoriste гаврътвах гаврътва гаврътва гаврътвахме гаврътвахте гаврътваха
imparfait гаврътвах гаврътваше гаврътваше гаврътвахме гаврътвахте гаврътваха
futur ще гаврътвам ще гаврътваш ще гаврътва ще гаврътваме ще гаврътвате ще гаврътват
parfait гаврътвал съм гаврътвал си гаврътвал е гаврътвали сме гаврътвали сте гаврътвали са
plus-que-parfait бях гаврътвал беше гаврътвал беше гаврътвал бяхме гаврътвали бяхте гаврътвали бяха гаврътвали
futur antérieur ще съм гаврътвал ще си гаврътвал ще е гаврътвал ще сме гаврътвали ще сте гаврътвали ще са гаврътвали
futur du passé щях да съм гаврътвам щеше да си гаврътваш щеше да е гаврътва щяхме да сме гаврътваме щяхте да сте гаврътвате щяха да са гаврътват
futur antérieur passé щях да съм гаврътвал щеше да си гаврътвал щеше да е гаврътвал щяхме да сме гаврътвали щяхте да сте гаврътвали щяха да са гаврътвали
forme passive réfléchie гаврътвам се гаврътваш се гаврътва се гаврътваме се гаврътвате се гаврътват се
conditionnel 1re 2e 2e 1re 2e 3e
бих гаврътвал би гаврътвал би гаврътвал бихме гаврътвали бихте гаврътвали биха гаврътвали
impératif - гаврътвай - - гаврътвайте -
narration indirecte présent гаврътвал съм гаврътвал си гаврътвал гаврътвали сме гаврътвали сте гаврътвали
aoriste гаврътвал съм гаврътвал си гаврътвал гаврътвали сме гаврътвали сте гаврътвали
imparfait гаврътвал съм гаврътвал си гаврътвал гаврътвали сме гаврътвали сте гаврътвали
futur щял съм да гаврътвам щял си да гаврътваш щял да гаврътва щели сме да гаврътваме щели сте да гаврътвате щели да гаврътват
parfait бил съм гаврътвал бил си гаврътвал бил гаврътвал били сме гаврътвали били сте гаврътвали били гаврътвали
plus-que-parfait бил съм гаврътвал бил си гаврътвал бил гаврътвал били сме гаврътвали били сте гаврътвали били гаврътвали
futur antérieur щял съм да съм гаврътвал щял си да си гаврътвал щял да е гаврътвал щели сме да сме гаврътвали щели сте да сте гаврътвали щели да са гаврътвали
futur du passé щял съм да гаврътвам щял си да гаврътваш щял да гаврътва щели сме да гаврътваме щели сте да гаврътвате щели да гаврътват
futur antérieur passé щял съм да съм гаврътвал щял си да си гаврътвал щял да е гаврътвал щели сме да сме гаврътвали щели сте да сте гаврътвали щели да са гаврътвали
forme passive гаврътван съм гаврътван си masculin : гаврътван е, féminin : гаврътвана е, neutre : гаврътвано е гаврътвани сме гаврътвани сте гаврътвани са