Conjugaison:bulgare/доизкарвам

Définition, traduction, prononciation, anagramme et synonyme sur le dictionnaire libre Wiktionnaire.
доизкарвам
Formes impersonnelles
singulier pluriel
masculin féminin neutre
participe passé actif (forme simple) доизкарвал доизкарвала доизкарвало доизкарвали
participe passé actif (forme articulée) longue : доизкарвалият, courte : доизкарвалия доизкарвалата доизкарвалото доизкарвалите
participe imparfait доизкарвал доизкарвала доизкарвало доизкарвали
participe passé passif (forme simple) доизкарван доизкарвана доизкарвано доизкарвани
participe passé passif (forme articulée) longue : доизкарваният, courte : доизкарвания доизкарваната доизкарваното доизкарваните
participe présent (forme simple) доизкарващ доизкарваща доизкарващо доизкарващи
participe présent (forme articulée) longue : доизкарващият, courte : доизкарващия доизкарващата доизкарващото доизкарващите
substantif verbal (forme simple) - -
substantif verbal (forme articulée) - -
gérondif доизкарвайки
Formes personnelles
singulier pluriel
1re 2e 3e 1re 2e 3e
indicatif présent доизкарвам доизкарваш доизкарва доизкарваме доизкарвате доизкарват
aoriste доизкарвах доизкарва доизкарва доизкарвахме доизкарвахте доизкарваха
imparfait доизкарвах доизкарваше доизкарваше доизкарвахме доизкарвахте доизкарваха
futur ще доизкарвам ще доизкарваш ще доизкарва ще доизкарваме ще доизкарвате ще доизкарват
parfait доизкарвал съм доизкарвал си доизкарвал е доизкарвали сме доизкарвали сте доизкарвали са
plus-que-parfait бях доизкарвал беше доизкарвал беше доизкарвал бяхме доизкарвали бяхте доизкарвали бяха доизкарвали
futur antérieur ще съм доизкарвал ще си доизкарвал ще е доизкарвал ще сме доизкарвали ще сте доизкарвали ще са доизкарвали
futur du passé щях да съм доизкарвам щеше да си доизкарваш щеше да е доизкарва щяхме да сме доизкарваме щяхте да сте доизкарвате щяха да са доизкарват
futur antérieur passé щях да съм доизкарвал щеше да си доизкарвал щеше да е доизкарвал щяхме да сме доизкарвали щяхте да сте доизкарвали щяха да са доизкарвали
forme passive réfléchie доизкарвам се доизкарваш се доизкарва се доизкарваме се доизкарвате се доизкарват се
conditionnel 1re 2e 2e 1re 2e 3e
бих доизкарвал би доизкарвал би доизкарвал бихме доизкарвали бихте доизкарвали биха доизкарвали
impératif - доизкарвай - - доизкарвайте -
narration indirecte présent доизкарвал съм доизкарвал си доизкарвал доизкарвали сме доизкарвали сте доизкарвали
aoriste доизкарвал съм доизкарвал си доизкарвал доизкарвали сме доизкарвали сте доизкарвали
imparfait доизкарвал съм доизкарвал си доизкарвал доизкарвали сме доизкарвали сте доизкарвали
futur щял съм да доизкарвам щял си да доизкарваш щял да доизкарва щели сме да доизкарваме щели сте да доизкарвате щели да доизкарват
parfait бил съм доизкарвал бил си доизкарвал бил доизкарвал били сме доизкарвали били сте доизкарвали били доизкарвали
plus-que-parfait бил съм доизкарвал бил си доизкарвал бил доизкарвал били сме доизкарвали били сте доизкарвали били доизкарвали
futur antérieur щял съм да съм доизкарвал щял си да си доизкарвал щял да е доизкарвал щели сме да сме доизкарвали щели сте да сте доизкарвали щели да са доизкарвали
futur du passé щял съм да доизкарвам щял си да доизкарваш щял да доизкарва щели сме да доизкарваме щели сте да доизкарвате щели да доизкарват
futur antérieur passé щял съм да съм доизкарвал щял си да си доизкарвал щял да е доизкарвал щели сме да сме доизкарвали щели сте да сте доизкарвали щели да са доизкарвали
forme passive доизкарван съм доизкарван си masculin : доизкарван е, féminin : доизкарвана е, neutre : доизкарвано е доизкарвани сме доизкарвани сте доизкарвани са