Conjugaison:bulgare/извращавам

Définition, traduction, prononciation, anagramme et synonyme sur le dictionnaire libre Wiktionnaire.
извращавам
Formes impersonnelles
singulier pluriel
masculin féminin neutre
participe passé actif (forme simple) извращавал извращавала извращавало извращавали
participe passé actif (forme articulée) longue : извращавалият, courte : извращавалия извращавалата извращавалото извращавалите
participe imparfait извращавал извращавала извращавало извращавали
participe passé passif (forme simple) извращаван извращавана извращавано извращавани
participe passé passif (forme articulée) longue : извращаваният, courte : извращавания извращаваната извращаваното извращаваните
participe présent (forme simple) извращаващ извращаваща извращаващо извращаващи
participe présent (forme articulée) longue : извращаващият, courte : извращаващия извращаващата извращаващото извращаващите
substantif verbal (forme simple) - -
substantif verbal (forme articulée) - -
gérondif извращавайки
Formes personnelles
singulier pluriel
1re 2e 3e 1re 2e 3e
indicatif présent извращавам извращаваш извращава извращаваме извращавате извращават
aoriste извращавах извращава извращава извращавахме извращавахте извращаваха
imparfait извращавах извращаваше извращаваше извращавахме извращавахте извращаваха
futur ще извращавам ще извращаваш ще извращава ще извращаваме ще извращавате ще извращават
parfait извращавал съм извращавал си извращавал е извращавали сме извращавали сте извращавали са
plus-que-parfait бях извращавал беше извращавал беше извращавал бяхме извращавали бяхте извращавали бяха извращавали
futur antérieur ще съм извращавал ще си извращавал ще е извращавал ще сме извращавали ще сте извращавали ще са извращавали
futur du passé щях да съм извращавам щеше да си извращаваш щеше да е извращава щяхме да сме извращаваме щяхте да сте извращавате щяха да са извращават
futur antérieur passé щях да съм извращавал щеше да си извращавал щеше да е извращавал щяхме да сме извращавали щяхте да сте извращавали щяха да са извращавали
forme passive réfléchie извращавам се извращаваш се извращава се извращаваме се извращавате се извращават се
conditionnel 1re 2e 2e 1re 2e 3e
бих извращавал би извращавал би извращавал бихме извращавали бихте извращавали биха извращавали
impératif - извращавай - - извращавайте -
narration indirecte présent извращавал съм извращавал си извращавал извращавали сме извращавали сте извращавали
aoriste извращавал съм извращавал си извращавал извращавали сме извращавали сте извращавали
imparfait извращавал съм извращавал си извращавал извращавали сме извращавали сте извращавали
futur щял съм да извращавам щял си да извращаваш щял да извращава щели сме да извращаваме щели сте да извращавате щели да извращават
parfait бил съм извращавал бил си извращавал бил извращавал били сме извращавали били сте извращавали били извращавали
plus-que-parfait бил съм извращавал бил си извращавал бил извращавал били сме извращавали били сте извращавали били извращавали
futur antérieur щял съм да съм извращавал щял си да си извращавал щял да е извращавал щели сме да сме извращавали щели сте да сте извращавали щели да са извращавали
futur du passé щял съм да извращавам щял си да извращаваш щял да извращава щели сме да извращаваме щели сте да извращавате щели да извращават
futur antérieur passé щял съм да съм извращавал щял си да си извращавал щял да е извращавал щели сме да сме извращавали щели сте да сте извращавали щели да са извращавали
forme passive извращаван съм извращаван си masculin : извращаван е, féminin : извращавана е, neutre : извращавано е извращавани сме извращавани сте извращавани са