Conjugaison:bulgare/изкусурявам

Définition, traduction, prononciation, anagramme et synonyme sur le dictionnaire libre Wiktionnaire.
изкусурявам
Formes impersonnelles
singulier pluriel
masculin féminin neutre
participe passé actif (forme simple) изкусурявал изкусурявала изкусурявало изкусурявали
participe passé actif (forme articulée) longue : изкусурявалият, courte : изкусурявалия изкусурявалата изкусурявалото изкусурявалите
participe imparfait изкусурявал изкусурявала изкусурявало изкусурявали
participe passé passif (forme simple) изкусуряван изкусурявана изкусурявано изкусурявани
participe passé passif (forme articulée) longue : изкусуряваният, courte : изкусурявания изкусуряваната изкусуряваното изкусуряваните
participe présent (forme simple) изкусуряващ изкусуряваща изкусуряващо изкусуряващи
participe présent (forme articulée) longue : изкусуряващият, courte : изкусуряващия изкусуряващата изкусуряващото изкусуряващите
substantif verbal (forme simple) - -
substantif verbal (forme articulée) - -
gérondif изкусурявайки
Formes personnelles
singulier pluriel
1re 2e 3e 1re 2e 3e
indicatif présent изкусурявам изкусуряваш изкусурява изкусуряваме изкусурявате изкусуряват
aoriste изкусурявах изкусурява изкусурява изкусурявахме изкусурявахте изкусуряваха
imparfait изкусурявах изкусуряваше изкусуряваше изкусурявахме изкусурявахте изкусуряваха
futur ще изкусурявам ще изкусуряваш ще изкусурява ще изкусуряваме ще изкусурявате ще изкусуряват
parfait изкусурявал съм изкусурявал си изкусурявал е изкусурявали сме изкусурявали сте изкусурявали са
plus-que-parfait бях изкусурявал беше изкусурявал беше изкусурявал бяхме изкусурявали бяхте изкусурявали бяха изкусурявали
futur antérieur ще съм изкусурявал ще си изкусурявал ще е изкусурявал ще сме изкусурявали ще сте изкусурявали ще са изкусурявали
futur du passé щях да съм изкусурявам щеше да си изкусуряваш щеше да е изкусурява щяхме да сме изкусуряваме щяхте да сте изкусурявате щяха да са изкусуряват
futur antérieur passé щях да съм изкусурявал щеше да си изкусурявал щеше да е изкусурявал щяхме да сме изкусурявали щяхте да сте изкусурявали щяха да са изкусурявали
forme passive réfléchie изкусурявам се изкусуряваш се изкусурява се изкусуряваме се изкусурявате се изкусуряват се
conditionnel 1re 2e 2e 1re 2e 3e
бих изкусурявал би изкусурявал би изкусурявал бихме изкусурявали бихте изкусурявали биха изкусурявали
impératif - изкусурявай - - изкусурявайте -
narration indirecte présent изкусурявал съм изкусурявал си изкусурявал изкусурявали сме изкусурявали сте изкусурявали
aoriste изкусурявал съм изкусурявал си изкусурявал изкусурявали сме изкусурявали сте изкусурявали
imparfait изкусурявал съм изкусурявал си изкусурявал изкусурявали сме изкусурявали сте изкусурявали
futur щял съм да изкусурявам щял си да изкусуряваш щял да изкусурява щели сме да изкусуряваме щели сте да изкусурявате щели да изкусуряват
parfait бил съм изкусурявал бил си изкусурявал бил изкусурявал били сме изкусурявали били сте изкусурявали били изкусурявали
plus-que-parfait бил съм изкусурявал бил си изкусурявал бил изкусурявал били сме изкусурявали били сте изкусурявали били изкусурявали
futur antérieur щял съм да съм изкусурявал щял си да си изкусурявал щял да е изкусурявал щели сме да сме изкусурявали щели сте да сте изкусурявали щели да са изкусурявали
futur du passé щял съм да изкусурявам щял си да изкусуряваш щял да изкусурява щели сме да изкусуряваме щели сте да изкусурявате щели да изкусуряват
futur antérieur passé щял съм да съм изкусурявал щял си да си изкусурявал щял да е изкусурявал щели сме да сме изкусурявали щели сте да сте изкусурявали щели да са изкусурявали
forme passive изкусуряван съм изкусуряван си masculin : изкусуряван е, féminin : изкусурявана е, neutre : изкусурявано е изкусурявани сме изкусурявани сте изкусурявани са