Conjugaison:bulgare/изтичвам

Définition, traduction, prononciation, anagramme et synonyme sur le dictionnaire libre Wiktionnaire.
изтичвам
Formes impersonnelles
singulier pluriel
masculin féminin neutre
participe passé actif (forme simple) изтичвал изтичвала изтичвало изтичвали
participe passé actif (forme articulée) longue : изтичвалият, courte : изтичвалия изтичвалата изтичвалото изтичвалите
participe imparfait изтичвал изтичвала изтичвало изтичвали
participe passé passif (forme simple) изтичван изтичвана изтичвано изтичвани
participe passé passif (forme articulée) longue : изтичваният, courte : изтичвания изтичваната изтичваното изтичваните
participe présent (forme simple) изтичващ изтичваща изтичващо изтичващи
participe présent (forme articulée) longue : изтичващият, courte : изтичващия изтичващата изтичващото изтичващите
substantif verbal (forme simple) - -
substantif verbal (forme articulée) - -
gérondif изтичвайки
Formes personnelles
singulier pluriel
1re 2e 3e 1re 2e 3e
indicatif présent изтичвам изтичваш изтичва изтичваме изтичвате изтичват
aoriste изтичвах изтичва изтичва изтичвахме изтичвахте изтичваха
imparfait изтичвах изтичваше изтичваше изтичвахме изтичвахте изтичваха
futur ще изтичвам ще изтичваш ще изтичва ще изтичваме ще изтичвате ще изтичват
parfait изтичвал съм изтичвал си изтичвал е изтичвали сме изтичвали сте изтичвали са
plus-que-parfait бях изтичвал беше изтичвал беше изтичвал бяхме изтичвали бяхте изтичвали бяха изтичвали
futur antérieur ще съм изтичвал ще си изтичвал ще е изтичвал ще сме изтичвали ще сте изтичвали ще са изтичвали
futur du passé щях да съм изтичвам щеше да си изтичваш щеше да е изтичва щяхме да сме изтичваме щяхте да сте изтичвате щяха да са изтичват
futur antérieur passé щях да съм изтичвал щеше да си изтичвал щеше да е изтичвал щяхме да сме изтичвали щяхте да сте изтичвали щяха да са изтичвали
forme passive réfléchie изтичвам се изтичваш се изтичва се изтичваме се изтичвате се изтичват се
conditionnel 1re 2e 2e 1re 2e 3e
бих изтичвал би изтичвал би изтичвал бихме изтичвали бихте изтичвали биха изтичвали
impératif - изтичвай - - изтичвайте -
narration indirecte présent изтичвал съм изтичвал си изтичвал изтичвали сме изтичвали сте изтичвали
aoriste изтичвал съм изтичвал си изтичвал изтичвали сме изтичвали сте изтичвали
imparfait изтичвал съм изтичвал си изтичвал изтичвали сме изтичвали сте изтичвали
futur щял съм да изтичвам щял си да изтичваш щял да изтичва щели сме да изтичваме щели сте да изтичвате щели да изтичват
parfait бил съм изтичвал бил си изтичвал бил изтичвал били сме изтичвали били сте изтичвали били изтичвали
plus-que-parfait бил съм изтичвал бил си изтичвал бил изтичвал били сме изтичвали били сте изтичвали били изтичвали
futur antérieur щял съм да съм изтичвал щял си да си изтичвал щял да е изтичвал щели сме да сме изтичвали щели сте да сте изтичвали щели да са изтичвали
futur du passé щял съм да изтичвам щял си да изтичваш щял да изтичва щели сме да изтичваме щели сте да изтичвате щели да изтичват
futur antérieur passé щял съм да съм изтичвал щял си да си изтичвал щял да е изтичвал щели сме да сме изтичвали щели сте да сте изтичвали щели да са изтичвали
forme passive изтичван съм изтичван си masculin : изтичван е, féminin : изтичвана е, neutre : изтичвано е изтичвани сме изтичвани сте изтичвани са