Conjugaison:bulgare/изтормозвам

Définition, traduction, prononciation, anagramme et synonyme sur le dictionnaire libre Wiktionnaire.
изтормозвам
Formes impersonnelles
singulier pluriel
masculin féminin neutre
participe passé actif (forme simple) изтормозвал изтормозвала изтормозвало изтормозвали
participe passé actif (forme articulée) longue : изтормозвалият, courte : изтормозвалия изтормозвалата изтормозвалото изтормозвалите
participe imparfait изтормозвал изтормозвала изтормозвало изтормозвали
participe passé passif (forme simple) изтормозван изтормозвана изтормозвано изтормозвани
participe passé passif (forme articulée) longue : изтормозваният, courte : изтормозвания изтормозваната изтормозваното изтормозваните
participe présent (forme simple) изтормозващ изтормозваща изтормозващо изтормозващи
participe présent (forme articulée) longue : изтормозващият, courte : изтормозващия изтормозващата изтормозващото изтормозващите
substantif verbal (forme simple) - -
substantif verbal (forme articulée) - -
gérondif изтормозвайки
Formes personnelles
singulier pluriel
1re 2e 3e 1re 2e 3e
indicatif présent изтормозвам изтормозваш изтормозва изтормозваме изтормозвате изтормозват
aoriste изтормозвах изтормозва изтормозва изтормозвахме изтормозвахте изтормозваха
imparfait изтормозвах изтормозваше изтормозваше изтормозвахме изтормозвахте изтормозваха
futur ще изтормозвам ще изтормозваш ще изтормозва ще изтормозваме ще изтормозвате ще изтормозват
parfait изтормозвал съм изтормозвал си изтормозвал е изтормозвали сме изтормозвали сте изтормозвали са
plus-que-parfait бях изтормозвал беше изтормозвал беше изтормозвал бяхме изтормозвали бяхте изтормозвали бяха изтормозвали
futur antérieur ще съм изтормозвал ще си изтормозвал ще е изтормозвал ще сме изтормозвали ще сте изтормозвали ще са изтормозвали
futur du passé щях да съм изтормозвам щеше да си изтормозваш щеше да е изтормозва щяхме да сме изтормозваме щяхте да сте изтормозвате щяха да са изтормозват
futur antérieur passé щях да съм изтормозвал щеше да си изтормозвал щеше да е изтормозвал щяхме да сме изтормозвали щяхте да сте изтормозвали щяха да са изтормозвали
forme passive réfléchie изтормозвам се изтормозваш се изтормозва се изтормозваме се изтормозвате се изтормозват се
conditionnel 1re 2e 2e 1re 2e 3e
бих изтормозвал би изтормозвал би изтормозвал бихме изтормозвали бихте изтормозвали биха изтормозвали
impératif - изтормозвай - - изтормозвайте -
narration indirecte présent изтормозвал съм изтормозвал си изтормозвал изтормозвали сме изтормозвали сте изтормозвали
aoriste изтормозвал съм изтормозвал си изтормозвал изтормозвали сме изтормозвали сте изтормозвали
imparfait изтормозвал съм изтормозвал си изтормозвал изтормозвали сме изтормозвали сте изтормозвали
futur щял съм да изтормозвам щял си да изтормозваш щял да изтормозва щели сме да изтормозваме щели сте да изтормозвате щели да изтормозват
parfait бил съм изтормозвал бил си изтормозвал бил изтормозвал били сме изтормозвали били сте изтормозвали били изтормозвали
plus-que-parfait бил съм изтормозвал бил си изтормозвал бил изтормозвал били сме изтормозвали били сте изтормозвали били изтормозвали
futur antérieur щял съм да съм изтормозвал щял си да си изтормозвал щял да е изтормозвал щели сме да сме изтормозвали щели сте да сте изтормозвали щели да са изтормозвали
futur du passé щял съм да изтормозвам щял си да изтормозваш щял да изтормозва щели сме да изтормозваме щели сте да изтормозвате щели да изтормозват
futur antérieur passé щял съм да съм изтормозвал щял си да си изтормозвал щял да е изтормозвал щели сме да сме изтормозвали щели сте да сте изтормозвали щели да са изтормозвали
forme passive изтормозван съм изтормозван си masculin : изтормозван е, féminin : изтормозвана е, neutre : изтормозвано е изтормозвани сме изтормозвани сте изтормозвани са