Conjugaison:bulgare/изтъквам

Définition, traduction, prononciation, anagramme et synonyme sur le dictionnaire libre Wiktionnaire.
изтъквам
Formes impersonnelles
singulier pluriel
masculin féminin neutre
participe passé actif (forme simple) изтъквал изтъквала изтъквало изтъквали
participe passé actif (forme articulée) longue : изтъквалият, courte : изтъквалия изтъквалата изтъквалото изтъквалите
participe imparfait изтъквал изтъквала изтъквало изтъквали
participe passé passif (forme simple) изтъкван изтъквана изтъквано изтъквани
participe passé passif (forme articulée) longue : изтъкваният, courte : изтъквания изтъкваната изтъкваното изтъкваните
participe présent (forme simple) изтъкващ изтъкваща изтъкващо изтъкващи
participe présent (forme articulée) longue : изтъкващият, courte : изтъкващия изтъкващата изтъкващото изтъкващите
substantif verbal (forme simple) - -
substantif verbal (forme articulée) - -
gérondif изтъквайки
Formes personnelles
singulier pluriel
1re 2e 3e 1re 2e 3e
indicatif présent изтъквам изтъкваш изтъква изтъкваме изтъквате изтъкват
aoriste изтъквах изтъква изтъква изтъквахме изтъквахте изтъкваха
imparfait изтъквах изтъкваше изтъкваше изтъквахме изтъквахте изтъкваха
futur ще изтъквам ще изтъкваш ще изтъква ще изтъкваме ще изтъквате ще изтъкват
parfait изтъквал съм изтъквал си изтъквал е изтъквали сме изтъквали сте изтъквали са
plus-que-parfait бях изтъквал беше изтъквал беше изтъквал бяхме изтъквали бяхте изтъквали бяха изтъквали
futur antérieur ще съм изтъквал ще си изтъквал ще е изтъквал ще сме изтъквали ще сте изтъквали ще са изтъквали
futur du passé щях да съм изтъквам щеше да си изтъкваш щеше да е изтъква щяхме да сме изтъкваме щяхте да сте изтъквате щяха да са изтъкват
futur antérieur passé щях да съм изтъквал щеше да си изтъквал щеше да е изтъквал щяхме да сме изтъквали щяхте да сте изтъквали щяха да са изтъквали
forme passive réfléchie изтъквам се изтъкваш се изтъква се изтъкваме се изтъквате се изтъкват се
conditionnel 1re 2e 2e 1re 2e 3e
бих изтъквал би изтъквал би изтъквал бихме изтъквали бихте изтъквали биха изтъквали
impératif - изтъквай - - изтъквайте -
narration indirecte présent изтъквал съм изтъквал си изтъквал изтъквали сме изтъквали сте изтъквали
aoriste изтъквал съм изтъквал си изтъквал изтъквали сме изтъквали сте изтъквали
imparfait изтъквал съм изтъквал си изтъквал изтъквали сме изтъквали сте изтъквали
futur щял съм да изтъквам щял си да изтъкваш щял да изтъква щели сме да изтъкваме щели сте да изтъквате щели да изтъкват
parfait бил съм изтъквал бил си изтъквал бил изтъквал били сме изтъквали били сте изтъквали били изтъквали
plus-que-parfait бил съм изтъквал бил си изтъквал бил изтъквал били сме изтъквали били сте изтъквали били изтъквали
futur antérieur щял съм да съм изтъквал щял си да си изтъквал щял да е изтъквал щели сме да сме изтъквали щели сте да сте изтъквали щели да са изтъквали
futur du passé щял съм да изтъквам щял си да изтъкваш щял да изтъква щели сме да изтъкваме щели сте да изтъквате щели да изтъкват
futur antérieur passé щял съм да съм изтъквал щял си да си изтъквал щял да е изтъквал щели сме да сме изтъквали щели сте да сте изтъквали щели да са изтъквали
forme passive изтъкван съм изтъкван си masculin : изтъкван е, féminin : изтъквана е, neutre : изтъквано е изтъквани сме изтъквани сте изтъквани са